خدمات

سیستم کنترل روشنایی

هوشمند نمودن روشنایی این امکان را به شما می دهد که کل روشنایی منزل را بصورت مرکزی توسط مانیتور کنترل نمایید وهمچنین با در نظر گرفتن سنسور روشنایی برای فضاهای مورد نیاز ,به محض ورود شما لامپ اتومات روشن و یا خارج شدن شما خاموش می شود بدین ترتیب سیستم هوشمند خودش لامپ اضافی را برای شما خاموش می کند.از دیگر مزیت های روشنایی هوشمند این است که می توان با تعریف سناریو, نورهای مختلف منزل را کنترل نمود به عنوان مثال با نزدیک شدن غروب افتاب یکسری ازلامپهای پذیرایی روشن وباتاریک شدن هوا بر حسب نیاز تعداد بیشتری لامپ روشن گردد.

کنترل سرمایش

در فصل گرم سال هنگامیکه نیم ساعت قبل از ورود به منزل با موبایل خود کولر ویا اسپیلت منزل را روشن می نمایید,به محض ورود به از هوای مطبوع نهایت لذت را می برید همچنین از داخل منزل با ریموت کنترل, مانیتور لمسی وموبایل و تبلت خود می توانید کولر را کنترل نمایید.

کنترل تردد

با کشیدن کارت , وارد نمودن رمزویا توسط اثر انگشت میتوان درب منزل را ضمن غیرفعال نمودن دزدگیرباز نمایید(قابلیت حذف و تعریف کارت و رمز توسط مالک وجود دارد ونیاز به متخصص نمی باشد).

کنترل گرمایش

توسط شیرهای برقی اب می توان گرمایش منزل را کنترل نمود ویا در صورت داشتن فن کوئل دورهای مختلف ان را با سیستم هوشمند کنترل نمود .همچنین برای صرفه جویی در مصرف گاز قبل از رفتن به مسافرت می توانید گرمایش منزل خود را خاموش نمایید وهنگام باز گشت با موبایل خود ان را روشن نمایید ,این کار نیزعلیرغم صرفه جویی در مصرف انرژی ,دمای مطلوب شما راهنگام بازگشت به منزل فراهم نموده است .

آبیاری اتوماتیک

با هوشمند نمودن ابیاری باغچه های منزلتان ,نگرا ن خشک شدن گلهای باغچه نباشید.سیستم هوشمند هر روز راس ساعت تعیین شده از قبل براساس نیاز هر قسمت از باغچه با زمانهای متفاوت ابیاری را انجام می دهدوهمچنین می توانید توسط ریموت ,مانیتور لمسی و یا موبایل خود ابیاری باغچه منزل خود را انجام دهید.

پرده برقی هوشمند

با طلوع آفتاب پرده ها باز و با غروب آفتاب بسته می شوند و همچنین در سناریوهای مختلف مثلا سناریو خروج همزمان با خاموش شدن روشناییهای منزل ,پرده هم بسته خواهد شد.باز و بسته نمودن پرده از طریق ریموت مانیتور و موبایل امکانپذیر است.

سیستم صوت

با استفاده از سیستم صوتی هوشمند .شما براحتی می توانید اهنگ مورد علاقه خودتان را از روی مانیتور انتخاب نموده ودر فضای دلخواهتان پخش نمایید.

سناریوهای مختلف

در یک خانه هوشمند به مجموعه فرامینی که بصورت همزمان اجرا میشود سناریو گفته می شودکه کاربر می برحسب نیازهای متفاوت خود مجموعه ای از اتفاقات را بصورت زنجیره وار در سیستم تعریف نماید که فقط با لمس یک کلید یا بصورت زمان دار در یک ساعت مشخص اجرا نماید .در یک خانه هوشمند تعداد زیادی سناریو قابل تعریف می باشدکه در هریک از انها وضعیت روشناییها و حالت پرده ها , سیستم صوت ,وضعیت سیستم امنیتی و ایمنی مشخص می گردد.

انواع تعریف سناریو در خانه هوشمند : 1) سناریو روز 2) سناریو شب 3) سناریو خواب 4) سناریو مهمان 5) سناریو خروج 6) سناریو مسافرت 7) سناریو شام 8) سناریو مطالعه و....
مثلا در سناریو صبح می توان تعریف نمود بجای بیدار شدن با صدای زنگ ساعت با پخش موسیقی ملایم از خواب بیدار شوید پرده ها باز شوند ,لامپ های خواب خاموش شوند .قهوه جوش,قهوه شما را اماده نماید.ویادر سناریو خروج تعریف نمایید ضمن خاموش شدن روشناییها ,کولر وسیستم صوت ,پرده منزل را هم ببنددوهمچنین در سناریو مسافرت ضمن خاموش کردن روشناییها,کولر و.... نیز شیر اب وگاز ورودی واحد را هم قطع نماید .

سیستم اعلام سرقت

یکی از وظایف خانه هوشمند تشخیص سرقت واطلاع رسانی ان به صاحبخانه می باشد. برای فعال نمودن سیستم دزدگیر شما براحتی می توانید درتنظیمات سناریو خروج, دزدگیر منزل را فعال نمایید . وهنگامیکه قصد خروج از منزل را دارید فقط با لمس یک کلید دزدگیر منزل را فعال نمایید (البته سیستم هوشمند یک مهلت یک دقیقه ای به شما می دهد تا از منزل خارج شوید و سپس دزدگیر فعال می گردد ) هنگام بازگشت به منزل جهت غیر فعال نمودن دزدگیر کافیست رمز ورود به منزل را روی دستگاه rfid پشت درب واحد خود وارد نمایید که این عمل ضمن بازنمودن درب منزل شما ,دزدگیر را غیر فعال می نماید . در صورت تشخیص سرقت, سیستم هوشمند بصورت تلفنی و یا با پیامک شما را مطلع می نماید.

سیستم اعلام حریق

یکی از هداف اصلی سیستم هوشمند برقراری ایمنی ساختمان وساکنین ان می باشد. از ویژیگیهای سیستم اعلام حریق هوشمند اتصال ان به پنل مرکزی و تابلوی هوشمند می باشد که در صورت بروز حریق ضمن عکس ا لعمل پنل مرکزی , سیستم هوشمند هم وظایف خود را انجام میدهد عکس العمل سیستم هوشمند نسبت به بروز حریق 1) قطع اتوماتیک گاز واحد با شیر برقی گاز 2) به صدا در امدن آژیر خطر 3) اطلاع رسانی به مالک به صورت تلفنی و پیامک 4) گزارش حریق بر روی مانیتور لمسی

سیستم اعلام نشت گاز هوشمند

با قراردادن سنسورهای تشخیص نشت گاز در محلهایی که انشعاب گاز وجود دارد,خانه هوشمند می تواند در صورت بروز نشت گاز ان راتشخیص داده و عکس العملهای لازم را انجام دهد عکس العمل سیستم هوشمند نسبت به بروز نشت گاز 1) قطع اتوماتیک گاز واحد با شیر برقی گاز 2) به صدا در امدن آژیر خطر 3) اطلاع رسانی به مالک به صورت تلفنی و بیامک 4) گزارشخطر نشت گاز بر روی مانیتور لمسی 5) از کار انداختن رله ها جهت جلوگیری از روشن شدن لامپ ها

شیربرقی گاز هوشمند

جهت تکمیل نمودن سیستم ایمنی منزل نصب شیر برقی گاز بسیار مفید می باشد. شیر برقی گاز بعد از قطع کن دستی اصلی هر واحد روی لوله گاز قرار می گیردودرصورت نشت گاز ویا بروز حریق بصورت اتومات ,گاز واحد را قطع می تماید.
شیر برقی گاز بصورت normaly open میباشد بنابراین بر اثر قطع برق, جریان گاز قطع نخواهد شد شیر برقی گاز بصورت دستی باز میشود یعنی فرد در محل باید حضور داشته باشد و با دست خود ان را باز نماید این قابلیت جهت ایمنی در شیرهای برقی طراحی شده است که بر اثر اشتباه ,کاربرنتوانداز راه دور ان رابازنماید واز خطرات احتمالی جلوگیری نماید

تجهیزات کنترلی

1- کنترل با زمانبندی

کنترل از طبق زمانبندی تعیین شده از قبل به صورت روزانه ,هفتگی و ماهانه
در خانه هوشمند اپادانا,کلیه تجهیزات را می توانید بصورت زمانبندی کنترل نمایید .مثلا هنگام مسافرت برای ایجاد سناریو حضور مجازی , می توانید تعدادی از چراغها را انتخاب نمایید که از غروب آفتاب تا ساعات پایانی شب طبق زمابندی شما روشن وخاموش شوند همچنین زمانی برای باز وبسته شدن پرده و روشن وخاموش شدن سیستم صوتی منزلتان تعیین نمایید مطمئنا در چنین خانه ای امنیت کامل برقرار می باشد و هیچ سارقی جرات وارد شدن به منزل را ندارد .

2- ریموت کنترل

یکی از روش های ارسال فرمان در خانه هوشمند استفاده از ریموت کنترل است. مشخصات ریموت کنترل بصورت زیر می باشد.
- ریموت 12 یا 15 کانال می باشد
- به صورت رادیویی می باشد و از هر نقطه از فضای داخل ساختمان می توان مصرف کننده ها را کنترل نمود.
- عملکرد کلید توسط کابر از طریق مانیتور لمسی واپلیکیشن تعیین می شود.

3- مانیتور لمسی 7 اینچ

توسط مانیتور لمسی می توانید کل تاسیسات منزل ,پرده ,سیستمهای ایمنی وامنیتی ,سیستم صوتی و... را کنترل نمود محدودیتی برای استفاده بیش از یک مانیتور در هر واحد وجود ندارد و شما می توانید برای هر فضای دلخواه در خانه خود یک مانیتور داشته باشید که با سایر مانیتور ها بصورت شبکه کار می کند. بعبارتی از طریق هر مانیتور علاوه بر کنترل تجهیزات اطراف آن، دسترسی به تجهیزات کل خانه وجود دارد. بطور مثال برای بازکردن درب منزل، پرده برقی یا درب کنترلی پارکینگ و یا آبیاری باغچه ها می توانید از هر مانیتوری استفاده کنید و چنانچه یک خانه ویلایی دوبلکس دارید از مانیتور طبقه پایین همه تجهیزات طبقه بالا را کنترل نمایید همانطور که مانیتورهای طبقه بالا به راحتی این کار را انجام می دهند.
ویژگی های مانیتور لمسی در سیستم خانه هوشمند اپادانا:
دارای طول عمر بالا بوده و برای استفاده طولانی مدت طراحی شده اند و کیفیت خود را با مرور زمان از دست نمی دهند.
تمام رنگی و تمام لمسی(بدون کلید) بوده و استفاده آن با توجه به نوع گرافیک طراحی شده بسیار ساده است.
قابلیت نغییر رنگ زمینه و متنها توسط کاربر
استفاده به عنوان قاب عکس دیجیتال
تمامی متنها به زبان فارسی می باشد
کنترل نقاط نامحدود کنترلی

4- کنترل از طریق WIFI(شبکه محلی):

امکان کنترل کلیه تجهیزات از طریق موبایل و تبلت وجود دارد.. توسط اپلیکیشن خانه هوشمند اپادانا وبا انتخاب ارسال فرمان از طریق شبکه وایفای میتوان سیستم هوشمند را کنترل نمود.

5- کنترل از طریق internet(از راه دور)

ازهرنقطه از دنیا شما توسط اینترنت می توانید منزل خودراکنترل نمایید
توسط اپلیکیشن خانه هوشمند اپادانا و انتخاب ارسال فرمان از طریق اینترنت می توان سیستم هوشمند منزل خود را با موبایل وتبلت کنترل نمایید.

6- کنترل از طریق sms

از طریق ارسال کدهای لازم با پیامک ویا توسط اپلیکیشن خانه هوشمند اپادانا وانتخاب ارسال فرمان با پیامک می توان خانه خود را کنترل نمایید.